Przed wizytą

Rezerwacja

Grupy chcące skorzystać z oprowadzania z przewodnikiem lub zamawiające lekcje muzealne prosimy zgłaszać rezerwację z dwutygodniowym wyprzedzeniem pod nr. tel. 669 001 223 lub 17 227 10 71.

Grupy mogą liczyć maksymalnie do 25 osób ze względu na niewielką przestrzeń w obiektach zabytkowych oraz realizację celów zajęć edukacyjnych.


Zwiedzanie

Spacer po skansenie z grupą jest możliwy:

  • z przewodnikiem, który zabierze Was w podróż po krainie Lasowiaków i Rzeszowiaków, wprowadzając także do pieczołowicie zaaranżowanych wnętrz obiektów – opłata 100 zł (w języku polskim) lub 150 zł (w języku angielskim). Przy rezerwacji należy podać, którą trasę tematyczną się wybrało;
  • bez przewodnika, przy czym taka forma zwiedzania pozbawia możliwości wejścia do wnętrza obiektów zabytkowych oraz wysłuchania frapujących opowieści o dawnej wsi;
  • skorzystajcie z naszego wydawnictwa – "Przewodnika po Parku Etnograficznym w Kolbuszowej", który uatrakcyjni Wam spacer po skansenie. Możecie go zakupić w recepcji skansenu w cenie 20 zł.

Wejście ostatniej grupy zwiedzających pod opieką przewodnika jest możliwe na dwie godziny przed zamknięciem! Sprawdź godziny otwarcia Muzeum.


Zachowanie

Przypominamy, że w parku nie wolno śmiecić oraz zrywać wszelkiej roślinności, zwłaszcza kwiatów i owoców w przydomowych ogródkach i sadach. Obowiązuje również zakaz wstępu do lasu oraz na tereny upraw polowych – dozwolone jest poruszanie się tylko wyznaczonymi traktami.

Zapoznaj się regulaminem zwiedzania!