aktualności

Dzień Wolnej Sztuki 2019

Czy chcecie się z nami cofnąć w czasie? Wrócić do babcinej kuchni, poczuć smak wuzetki, zajrzeć do wiejskiego sklepiku po krówki ciągutki? Jeśli tak, to zapraszamy 27 kwietnia.

Tego dnia postaramy się przenieść naszych gości w czasy  peerelowskiej kuchni. W domu z Żołyni zostanie otwarta wystawa „Nie tylko ocet. Kuchnia w PRL”, na której będzie można obejrzeć fotografie, przedmioty codziennego użytku, książki kucharskie i odręcznie zapisane receptury kulinarne. W szkole z Trzebosi pani Janina Olszowy pokaże na warsztatach, jak w tych dawnych czasach piekło się legendarną wuzetkę. Dla dzieci muzealnicy przygotowali zajęcia plastyczne „Zrób to sam” oraz pokaz slajdów ze starego rzutnika.

Wystawa wykorzystuje zbiory Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, "Jadernówki" – Oddziału Fotograficznego Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu oraz archiwum rodziny Wesołowskich z Kolbuszowej.

Plan dnia:

12.00 – otwarcie wystawy w domu z Żołyni Dolnej i opowieści o wybranych eksponatach
13.45 – oprowadzanie po wystawie
14.00 – warsztaty kulinarne „Poczuj smak PRL-u z Babcią Janiną” – dla młodzieży i dorosłych (obowiązują zapisy)
14.00 – warsztaty dla dzieci „Zrób to sam”
15.00 – pokaz bajek z rzutnika pod hasłem „Wieczorynka z Anią”

Wstęp do skansenu: 1 zł

Cena za warsztaty kulinarne: 24 zł/os. Do ceny warsztatów należy doliczyć koszt biletów wstępu do skansenu, tj. 1 zł.

Zapisy na zajęcia z panią Janiną: tel. 669 001 223 lub 17 22 71 071, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.