„...na ten Nowy Rok!”

Mamy przyjemność zaprezentować wyniki przeglądu, który już od wielu lat organizowany jest w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej i w którym nasze Muzeum też ma swój udział.

W Przeglądzie Widowisk Kolędniczych nagrody otrzymali:

Złoty Turoń – nagroda główna w wysokości 1300 zł otrzymuje Zespół Kolędniczy z Zalasowej za widowisko kolędnicze „Kolędnicy z Gwiazdą”

I nagrodę w kwocie 1000 zł otrzymuje Zespół Kolędniczy z Lubczy za widowisko kolędnicze „Herody”

II nagrodę w kwocie 900 zł otrzymuje Zespół Kolędniczy z Łazor za widowisko kolędnicze „Herody z Dziadem”

Dwie III nagrody w kwocie 800 zł otrzymują:

• Zespół Pieśni i Tańca Jaślanie z Jasła za widowisko kolędnicze „Draby”
  • Zespół Ludowy Górniacy z Kolbuszowej Górnej „Kolęda z Turoniem”

Dwa wyróżnienia w kwocie 600 zł otrzymują:

• Zespół Kolędniczy z Przedborza za widowisko kolędnicze „Szczodroki”
  • Grupa Kolędnicza z Lublina  za widowisko kolędnicze „Ludowa szopka z lalkami”

Nagrody w kwocie po 2000 zł każda ufundowane zostały przez:

• Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej pod dyrekcją Wiesława Sitko
  • Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej pod dyrekcją Jacka Bardana
  • Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie pod dyrekcją Damiana Drąga

Nagrodę Publiczności w kwocie 1000 zł ufundowaną przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej w głosowaniu internetowym otrzymali:

I nagroda (65% głosów w głosowaniu internetowym) w kwocie 650 zł -  Grupa Kolędnicza z Lublina za prezentację widowiska „Ludowa szopka z lalkami”

II nagroda  (31 % głosów w głosowaniu internetowym) w kwocie 350 zł – Zespół Kolędniczy z Przedborza za prezentację widowiska „Szczodroki”

Szczegółowy protokół z Przeglądu Widowisk Kolędniczych 2021 wraz z uzasadnieniem werdyktu przez Jury konkursowe znajduje się tutaj.

Relację filmową z wydarzenia można zobaczyć na stronie Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!!

Fotografia pochodzi z sesji jubileuszowej przeprowadzonej wraz z pracownikami naszego Muzeum przez fotografkę Karolinę Migurską.