Lekcje muzyki – kwartet saksofonowy

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Lekcje muzyki”. W dworze z Brzezin tym razem wystąpi kwartet saksofonowy. Warto posłuchać!

Niedawno inaugurowaliśmy ten cykl recitalem fortepianowym Kamili Kozak. To początek spotkań, w trakcie których Muzeum udostępnia przestrzeń dworskiego salonu młodym muzykom oraz zgromadzonej w tym czasie skansenowskiej publiczności.

25 czerwca o godz. 16.00 wystąpi kwartet saksofonowy w składzie: Katarzyna Wilk – saksofon sopranowy i altowy, Zuzanna Skop – saksofon altowy, Daria Wiśniewska – saksofon tenorowy i Kamil Wilk – saksofon barytonowy. Członkowie zespołu uczą się  w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. Tego popołudnia zagrają program rozrywkowy. Oto, co usłyszymy:

• Al Jarreau – „Boogie Down”
  • Ulrich Schultheiss – „Witch hunt”
  • Gavin Whitlock – „Celtic Suite” („Midnight in kinsale” oraz „Ceilidh”)
  • Utwór zespołu Queen w aranżacji Philippa Marillia – „Bohemian Rhapsody”

Zapraszamy na spacer po parku etnograficznym w takim czasie, by móc również posłuchać „Lekcji muzyki” na saksofon. Tego dnia bilety w cenie: normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł, rodzinny – 42 zł, dzieci do 7. roku życia – wstęp bezpłatny, z Kartą Dużej Rodziny – 50% zniżki.