aktualności

Weekend seniora z kulturą

Kolejnej złotej jesieni spotkajmy się w skansenie podczas „Weekendu seniora z kulturą”. Zapraszamy w dniach od 29 września do 1 października br.

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych zwany Światowym Dniem Seniora. Z tej okazji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało akcję „Weekend seniora z kulturą”. Wydarzenie to ma zachęcić osoby starsze do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu. Odbywa się już po raz dziesiąty. W ubiegłym roku uczestniczyło w nim ponad 30 tys. osób.
W tych dniach zaplanowaliśmy dużo atrakcji, a także specjalne ceny biletów: dla osób powyżej 60. roku życia – 2 zł. Dla pozostałych turystów wstęp według cennika.

Oto szczegółowy program:

29 września 2023 r.

  • godz.: 10.00, 12.00, 14.00 – zwiedzanie leśnictwa dla seniorów (z rodzinami). Obowiązują zapisy na każdą godzinę. Wyjście spod kasy biletowej.
  • godz. 13.00 – 15.00 – „Jak pamiętam… dawne grzybobranie” – spotkanie przy piecu w szkole z Trzebosi połączone z degustacją proziaków z jesienną konfiturą. Dla dzieci przygotowano atlasy i kolorowanki o grzybach jadalnych i trujących.

30 września 2023 r.

godz. 14.00 – „Święte rośliny – o drzewach, krzewach, ziołach w obrzędach” spacer etnobotaniczny po skansenie dla seniorów (z rodzinami), zakończony wyklejaniem zielnika. Obowiązują zapisy. Wyjście spod kasy biletowej.

Zapisy: tel. 669 001 223 lub 17 22 71 071, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Prosimy o zapoznanie się z informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych.

1 października 2023 r.

godz. 10.30 – oprowadzanie dla seniorów (z rodzinami) trasą tematyczną „Las, ojciec nasz – las w życiu mieszkańców wsi”. Oprowadzanie w cenie biletu wstępu, liczy się kolejność przyjścia. Liczba miejsc ograniczona. Spotkanie przy kasach biletowych.

***

Ponadto w te dni będzie można oglądać wystawę „Nie byłoby nas, gdyby nie las…” w domu parafialnym z Książnic.