Konkurs fotograficzny w skansenie

Słonecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki fotograficznej do wzięcia udziału w konkursie "Fotoszopa 2", którego tematem jest woda w kolbuszowskim parku etnograficznym...

Aby wziąć w nim udział, należy wykonać i przesłać drogą elektroniczną fotografie ukazujące różne ujęcia wody w skansenie. Mile widziane będą zdjęcia, na których woda zostanie ukazana w różnych aspektach - nie tylko ujęcie stawów, strumyka, kałuży czy mgły, ale także zarejestrowanie pracy młyna wodnego czy wykorzystania wody w życiu codziennym i rzemiośle.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma wejściówkę, która upoważni go trzykrotnego bezpłatnego wstępu na teren parku etnograficznego w celu wykonania zdjęć. Żeby ją zdobyć, należy zadzwonić pod nr tel. 17 22 71 296 i zgłosić swoje uczestnictwo. Jest to warunek konieczny do odebrania wejściówki w recepcji skansenu.

Tematyka fotografii związana jest z tegorocznym hasłem Europejskich Dni Dziedzictwa,  które w naszym Muzeum brzmi „Dziedzictwo - źródło tożsamości: między Wisłą a Sanem". Podczas ich obchodów w skansenie dnia 21 września odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej prezentującej najlepsze prace.  Na zwycięzców czekają nagrody!

Szczegóły konkursu określa REGULAMIN.

Postanowienia ogólne:

1. Organizatorem konkursu jest Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, ul. T. Kościuszki 6,
    36-100 Kolbuszowa, tel. 17 22 71 296, www.muzeumkolbuszowa.pl.
  2. Wyłonione prace będą prezentowane podczas wystawy zorganizowanej w Parku Etnograficznym MKL w Kolbuszowej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2014, które obchodzone będą w skansenie w dn. 21 września ph. „Dziedzictwo - źródło tożsamości: między Wisłą a Sanem". Wernisaż odbędzie się w spichlerzu z Bidzin o godz. 16.00, a wystawę będzie można oglądać do końca października br.
  3. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących.
  4. Tematem drugiej edycji konkursu jest woda w kolbuszowskim skansenie. Mile widziane będą fotografie, na których woda zostanie ukazana w różnych aspektach (nie tylko staw, strumyk, kałuża, mgła, ale także praca młyna wodnego czy wykorzystanie wody w życiu codziennym i rzemiośle – podczas imprezy 3 sierpnia „Koń, jaki jest…”).
  5. Każdy uczestnik konkursu otrzyma wejściówkę, która upoważni go do bezpłatnego trzykrotnego wejścia na teren parku etnograficznego w celu wykonania zdjęć. Aby ją zdobyć, należy zadzwonić pod nr tel. 17 22 71 296 i zgłosić uczestnictwo w konkursie. Imienne wejściówki będą do odebrania w recepcji skansenu od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, w soboty i niedziele w godz. 10.00-19.00.

Prace konkursowe:

1. Każdy z autorów może nadesłać maks. 3 zdjęcia (mogą to być pojedyncze zdjęcia lub ich zestaw). Termin nadsyłania prac upływa 5 września 2014 r.
  2. Prace należy nadsyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel. 17 22 71 296, w. 35.
  3. Wymogi techniczne zdjęcia: format .jpg, .tif, lub .png; profil kolorystyczny sRGB, minimalne wymiary 2000px po dłuższym boku i rozdzielczość 300dpi.
  4. Do każdej pracy fotograficznej musi być dołączony krótki opis zawierający: tytuł zdjęcia, datę wykonania fotografii (może być zdjęcie archiwalne, ale w wersji elektronicznej), imię i nazwisko autora, kontakt (e-mail/tel.) oraz oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do zdjęć.

Nagrody:

1. Oceny zdjęć dokona powołane przez organizatora Komisja, której decyzje są ostateczne.
  2. Zostaną przyznane nagrody za I, II i III miejsce. Komisja zastrzega sobie prawo do nieprzyznania nagród lub innego podziału.
  3. Wyróżnieniem dla uczestników będzie ekspozycja wybranych prac wszystkich autorów w sali wystawowej w spichlerzu z Bidzin, na terenie Parku Etnograficznego MKL.
  4. Werdykt podany będzie podczas Europejskich Dni Dziedzictwa 2014 w dn. 21 września o godz. 16.00 podczas wernisażu prac, który odbędzie się w spichlerzu z Bidzin.

Postanowienia końcowe:

1. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa o nieodpłatne wykorzystywanie prac w materiałach promocyjnych oraz na stronie internetowej Muzeum (każdorazowo z podaniem autora fotografii).
  2. Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do Komisji konkursu.
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania lub odwołania konkursu.
  4. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu oraz w celach marketingowych (Ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r., Dz.U. Nr 133, poz. 833 z późniejszymi zmianami).

Zapraszamy!