Spotkaj się z nami i twórz!

Wystarczy wyszukać w internecie filmiki lub blogi i znaleźć wskazówki, jak wykonać koronkowego aniołka na choinkę. Zajęcia w skansenie to jednak przede wszystkim miłe spotkanie i zajmująca rozmowa o świątecznych tradycjach.

12 grudnia zapraszamy rodziców z dziećmi na warsztaty.

Nowością w programie warsztatów będzie wykonywanie świeczki z naturalnego wosku pszczelego. To wspaniała okazja do samodzielnego stworzenia oryginalnych prezentów dla bliskich. Naszym gościem będzie Pasieka Maciejka.

Z pomocą artystki ludowej Stanisławy Parys powstaną szydełkowe cudeńka na choinkę. Justyna Niepokój, etnografka i pracowniczka Muzeum, nauczy wykonywania pająków bożonarodzeniowych i ozdób świątecznych.

Zajęcia odbędą się w sali warsztatowej dawnej szkoły w parku etnograficznym w sobotę, 12 grudnia, w godz. 11.00-14.00.

Zapisy: tel. 17 227 12 96 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Koszt 15 zł/osoba.

Gorąco zapraszamy!