aktualności

Kultura wsi. Moja kultura.

Organizujemy konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Można wcielić się w rolę badacza kultury wsi i wygrać atrakcyjne nagrody.

Dzisiejsza wieś w porównaniu z tą sprzed 25 lat to dwa różne światy. Zmieniło się wszystko: zwyczaje, język, to, jak ludzie mieszkają, jak pracują, jak się ubierają, czego słuchają, co czytają… O ile o dawnej wsi naukowcy i muzealnicy wiedzą już dość dużo, o tyle wieś współczesna ciągle jest nie do końca zbadanym lądem, który aż prosi się o nowych odkrywców.

Chcielibyśmy, żeby w tej roli wystąpili najlepsi badacze – ludzie młodzi, obeznani z nowoczesnymi mediami, umiejący szybko wyszukiwać informacje i dzielić się nimi. Jednym słowem: chcemy, żeby odkrywcami współczesnej wsi byli uczniowie szkół z terenu województwa podkarpackiego.

Ich zadaniem jest przygotowanie pracy na temat wybranego elementu kultury wsi.

Mogą one być poświęcone zarówno tradycji, jak i współczesności – miejscowym, wydarzeniom, osobom, zwyczajom, muzyce… Wszystkiemu, co młodym ludziom wydaje się ważne.

Praca może mieć formę eseju, filmu, reportażu radiowego, prezentacji multimedialnej lub cyklu zdjęć. Można ją przygotować samodzielnie lub w grupie. Najlepsi wygrają nagrody rzeczowe, a klasy laureatów wezmą udział w wycieczce do Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.  

Więcej informacji i regulamin konkursu można znaleźć tutaj. Na zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia 2017 roku.

Patronem konkursu jest Marszałek Województwa Podkarpackiego. Naszymi partnerami przy organizacji konkursu są: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz podkarpacki oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Nasi patroni medialni:

 

Zapisz