aktualności

Na godzinę przed odpustem…

 

  

Spacerując po Parku Etnograficznym, można przemierzyć 30 ha, wchodząc do każdej zagrody, kościoła, karczmy, szkoły czy pracowni i obejrzeć tysiące eksponatów znajdujących się w ich wnętrzu… Ale można też inaczej – w ciągu jednego dnia, jednej wyjątkowej godziny skupić uwagę na wybranych przez nas muzealiach!

Zatem: Przyjdźcie do Muzeum. Przygotujmy się do odpustu!

Już 22 kwietnia zachęcamy do zwiedzania według zasad Slow Art – ruchu Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki, gdzie liczy się sam proces delektowania się sztuką i czerpania przyjemności z przebywania w muzeum, w przestrzeni skansenowskiej wsi, w miejscu, gdzie zatrzymał się czas…

W tym roku wybraliśmy dla Was 5 wyjątkowych eksponatów, które na co dzień znajdują się w muzealnych magazynach. W ciągu godziny, od 12.00, w spichlerzu z Bidzin zostaną wyeksponowane przedmioty i stroje, a o przygotowaniach do święta (odpustu) opowiedzą Wam muzealnicy. Co panny trzymały w skrzyniach? Jak wyglądała dawna wiejska bielizna? Jak utrzymywano higienę w lasowiackiej chacie? Dowiemy się już w sobotę. Będzie to świetna okazja do rozmowy o eksponatach, a także o wspomnieniach z dawniejszych i współczesnych odpustów.

Po spotkaniu w podcieniu spichlerza będzie czas na dyskusję przy odpustowym ciastku, kawie czy herbacie.

Zapraszamy!

Tak Dzień Wolnej Sztuki wyglądał w zeszłym roku: 

DWS01.jpg
DWS02.jpg
DWS03.jpg
DWS04.jpg
DWS05.jpg
DWS06.jpg
DWS07.jpg
DWS08.jpg
DWS09.jpg
DWS10.jpg
DWS11.jpg
DWS12.jpg
DWS13.jpg
DWS14.jpg
DWS15.jpg
DWS16.jpg
DWS17.jpg
DWS18.jpg
DWS19.jpg
DWS20.jpg
DWS21.jpg
DWS22.jpg
DWS23.jpg
DWS24.jpg
DWS25.jpg
DWS26.jpg