aktualności

"Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków"

Miniprzewodnik „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” to książeczka edukacyjna skierowana do dzieci w wieku 3-6 lat, opisująca 20 podkarpackich atrakcji kulturalnych, przyrodniczych i historycznych.

Maluchy dowiedzą się o takich miejscach, jak: Zamek w Łańcucie, Zagroda Garncarska w Medyni Głogowskiej, Arboretum w Bolestraszycach, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu czy atrakcjach typu Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe oraz Przeworska Kolej Wąskotorowa „Pogórzanin”.

Książeczka została wydana przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin z Rzeszowa, a dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Można ją nabyć m.in. w sieci księgarni NOVA, w księgarniach BOSZ, w Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie, w instytucjach, które opisane są w książeczce oraz w wielu księgarniach internetowych. Niebawem będzie dostępna także w naszym sklepie muzealnym.

W styczniu 2018 r. Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin planuje wydać kolejne materiały promujące rodzinne zwiedzanie Podkarpacia, tj. grę planszową oraz puzzle.

Więcej o tej książeczce i innych działaniach Stowarzyszenia można przeczytać tutaj.