Narodowa Wystawa Rolnicza

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniach 30.11 – 02.12 organizuje wystawę, na której będzie się prezentować także nasze Muzeum.

W tych dniach pracownicy Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej będą przedstawiać ofertę naszej Instytucji na Narodowej Wystawie Rolniczej, która jest otwarta w piątek i sobotę od godz. 9.00 do 18.00 oraz w niedzielę od 9.00 do 17.00. W pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich (Poznań, ul. Głogowska 14) będą się także znajdować stoiska takich placówek jak Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Muzeum w Łowiczu, Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko (nr 6 i 7) do pawilonu nr 8!

Pani Anita Ryba – instruktorka rękodzieła zajmująca się wzornictwem ludowym Lasowiaków będzie na nim pokazywać efekty swojej pracy – stroje ludowej z terenów dawnej Puszczy Sandomierskiej.