Skansen przyjazny rowerzystom!

MPR - Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Z ogromną przyjemnością informujemy, że skansen posiada rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów "przyjazności dla rowerzystów", a w naszej ofercie znajdziecie atrakcje i udogodnienia przygotowane specjalnie z myślą o turystach rowerowych.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

Skansen przyjazny rowerzystom - www.greenvelo.pl

Regulamin newslettera Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

1. Newsletter jest wysyłany na podany przez subskrybenta adres poczty elektronicznej i zawiera informacje na temat bieżących wydarzeń w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

2. Otrzymywanie newslettera jest bezpłatne. Wysyła się go w zależności od liczby wydarzeń, nie częściej jednak niż raz w tygodniu.

3. Zarejestrowany użytkownik w każdej chwili może dokonać zmiany adresu mailowego bądź zrezygnować z subskrypcji, wysyłając wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

4. Akceptacja regulaminu przez użytkownika jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.) w celach związanych z obsługą newslettera.

5. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej nie udostępnia adresów subskrybentów osobom trzecim.

6. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu.

Wnętrze szkoły

Szkoła z Trzebosi pochodzi z końca XIX w. W kolbuszowskim skansenie została zestawiona w 1986 r. Od 2012 r., po  gruntownym remoncie, została oddana do użytku dla zwiedzających. Służy m.in. na potrzeby zajęć edukacyjnych.

Obecnie mieszczą się w niej trzy sale warsztatowe.

Pierwsza to stara klasa, w której odbywają się zajęcia muzealne pn. „W dawnej klasie - próba kaligrafii”, druga to kuchnia, w której można prowadzić m.in. zajęcia kulinarne. Kolejna sala, multimedialna, przeznaczona na zajęcia edukacyjne, pokazy, prelekcje, konferencje, wyposażona jest w rzutnik, ekran, nagłośnienie i inne urządzenia. Prowadzone są w niej również warsztaty plastyczne.

Równocześnie 75 uczniów może brać udział w zajęciach edukacyjnych. Na potrzeby konferencji czy seminariów sala pomieści do 60 osób.

Zapraszamy do obejrzenia wnętrz.

01klasa.jpg
02klasa.jpg
03klasa.jpg
04klasa.jpg
05klasa.jpg
06sala_szkola.jpg
07sala_szkola.jpg
08sala_szkola.jpg
09sala_szkola.jpg
10sala_kuchnia.jpg
11sala_kuchnia.jpg
12sala_kuchnia.jpg
13sala_kuchnia.jpg

karnety

Zachęcamy do nabywania karnetów!

To świetna propozycja dla stałych bywalców naszego Muzeum. Karnet uprawnia do wielokrotnego zwiedzania skansenu przez cały rok od momentu zakupienia oraz uczestniczenia w pokazach plenerowych i innych wydarzeniach organizowanych w parku etnograficznym.

Poniżej publikujemy informacje wyjaśniające zasady oraz sposób gromadzenia, przetwarzania i wykorzystywania informacji o użytkownikach serwisu Muzeum Kolbuszowa.

Kolejnym zastosowaniem jest zbieranie informacji statystycznych dotyczących odwiedzalności serwisu WWW i zainteresowania konkretnymi treściami wśród odwiedzających. Dane te pomagają w dalszym rozwoju serwisu, dzięki nim możemy dokonywać zmian ułatwiających dostęp do najbardziej poszukiwanych materiałów.

Google Chrome

Mozilla Firefox