imprezy

Wielki Dzień Pszczół

Jak świętować, kiedy jubilatkami są najbardziej pracowite stworzenia w naturze? To celebrowanie przepełnione nauką, przygodą i miodem. Zapraszamy!

8 sierpnia w Polsce obchodzimy święto owadów, od których zależy równowaga w całym ekosystemie. Teren skansenu to latami tworzony obraz dawnej wsi. Mamy tu więc także pasieki, ul pawilonowy, a w nich zadomowione roje pszczół. Są łąki i pola uprawne, miododajne drzewa, wśród których uwijają się te niezwykłe owady. Mamy wielkie pole do popisu, by uczyć młodszych i starszych, jak wielkie jest znaczenie pszczół dla życia na ziemi. W tym dniu odbyło się spotkanie z pszczelarzem pasjonatem Jackiem Warcholakiem z Pasieki Maciejka, który opowiedział o życiu pszczół, warsztacie pracy, a na koniec nauczył, jak wykonać świecę z węzy. Zawitała do nas doświadczona fizjoterapeutka Magdalena Jaszcz z Akademii Zdrowych Nawyków „Artemis", która łączy pasję do pracy z ciałem z dobroczynnymi właściwościami miodu. Zobaczyliśmy leczniczy masaż miodowy, który ma wpływ nie tylko na wygląd i jakość skóry, ale jest również świetnym sposobem na rozluźnienie ciała i wzmocnienie całego organizmu. Były też warsztaty, podczas których przygotowaliśmy musujące kule do kąpieli z miodem. Poprowadziła je znana mydlarka Gosia Edmondson z gospodarstwa Zielona Koza, która także opowiedziała o wykorzystywaniu produktów pszczelich w medycynie i kosmetologii. Tego dnia zaglądneliśmy również do ula pawilonowego, by z bliska przyjrzeć się pracy pszczół.

Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z Fundacją „Popieram życie miodem słodzone” z Książnic.

Program miodnego wydarzenia:

godz. 10.00-14.00

  • spotkanie z pszczelarzem oraz wyrób świec z węzy – Jacek Warcholak z Pasieki Maciejka z Mielca (szkoła z Trzebosi)
  • pokaz masażu miodem – Magdalena Jaszcz z Akademii Zdrowych Nawyków „Artemis” (szkoła z Trzebosi)

godz. 11.00, 12.00, 13.00 – warsztaty robienia musujących kul do kąpieli z miodem – Gosia Edmondson „Zielona Koza" (szkoła z Trzebosi)

godz. 11.00-14.00 – zwiedzanie ula pawilonowego

***

Zapisy: tel. 669 001 223 lub 17 22 71 071, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Prosimy o zapoznanie się z informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych.

Koszt:

  • wyrób świec w węzy – 5 zł/os.
  • warsztaty z robienia kul do kąpieli – w cenie biletu wstępu

Bilety do skansenu: 18 zł – cały, 12 zł – ulgowy, 50 zł – rodzinny, dzieci poniżej 7. roku życia – bezpłatny, posiadacze Karty Dużej Rodziny – zniżka 50%.

Liczymy na Waszą obecność!