warsztaty

Niedziela Palmowa

W pierwszą niedzielę kwietnia zaprosiliśmy do skansenu na oprowadzanie po wystawie wielkanocnej, warsztaty oraz mszę św. Do zobaczenia!

Ostatni tydzień Wielkiego Postu rozpoczeliśmy świętowaniem w skansenie. Weszliśmy do chałupy z Huty Przedborskiej, której aranżacja przypominała dawne zwyczaje wielkanocne Lasowiaków. Opowiedziała o nich Justyna Niepokój-Gil. Tego dnia odbyły się także warsztaty wykonywania palm wielkanocnych z Danutą Olszowy, a później została odprawiona msza św. z poświęceniem tychże. Po wydarzeniach można było także zostać w kościele św. Marka i posłuchać opowieści przewodnika na temat tego wyjątkowego obiektu.

Plany na 2 kwietnia 2023 r.

12.00 – 14.00 – oprowadzanie po wystawie związanej z obrzędowością wielkanocną w chałupie z Huty Przedborskiej

12.00 – 12.40 – warsztaty wykonywania palm – I grupa (dom parafialny z Książnic)

13.00 – 13.40 – warsztaty wykonywania palm – II grupa (dom parafialny z Książnic)

14.00 –msza św. z poświęceniem palm

12.00 – 13.30 oraz 15.30 – 16.30 – możliwość zwiedzania kościoła pw. św. Marka z Rzochowa z przewodnikiem

Warsztaty

Cena: dorośli – 12 zł, dorosły i dziecko – 20 zł, 2 osoby dorosłe z dziećmi – 30 zł. Do tej kwoty należy doliczyć koszt biletów wstępu do skansenu. Dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny cena biletu wstępu jest o 50% niższa. Dla dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

Zapisy: tel.: 669 001 223 lub 17 22 71 071, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Prosimy o zapoznanie się z informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych.