Porozmawiamy o "Folklorze Rzeszowiaków..."

Prezentacja wyczekiwanej publikacji odbędzie się 20 lutego o godz. 11.30 w skansenowej szkole z Trzebosi. Zapraszamy wszystkich, których interesuje zaobserwowany i zanotowany przez badaczy obraz przemian.

„Folklor Rzeszowiaków – obraz przemian. Według badań terenowych 2014-2016” to już trzecia książka z serii podsumowującej badania prowadzone przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Tym razem badania przeprowadzono nad kulturą ludową Rzeszowiaków.

O tym, dlaczego postanowiono zbadać kulturę tego regionu oraz co z tych obserwacji wynikło, dowiemy się od naukowców, badaczy i koordynatorki całego projektu. Podczas spotkania obejrzymy również film dokumentalny oraz skosztujemy rzeszowskich przysmaków.

W programie:
11.30 – Rozpoczęcie spotkania / Jacek Bardan – dyrektor MKL w Kolbuszowej
11.45 – „Folklor Rzeszowiaków – obraz przemian” – cele, założenia, działania / Jolanta Dragan – koordynator zadania
12.00 – Prezentacja filmu dokumentalnego
12.15 – Refleksje redaktora nad publikacją / dr hab. Katarzyna Barańska (UJ)
12.45 – „Folklor, badania – i co z tego wynika?” – dyskusja
14.00 – Degustacja rzeszowskich przysmaków
Moderator spotkania – dr hab. Katarzyna Smyk (UMCS)

Publikacja została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Województwa Podkarpackiego.

Podczas spotkania będzie możliwość jej nabycia. Ponadto już jest dostępna on-line!

Zapraszamy!