wydarzenia

Koń taki jest!

W pierwszą sierpniową niedzielę zapraszamy do skansenu na spotkanie z największym pomocnikiem w chłopskim gospodarstwie! Planujemy pokazy, zabawy, konkursy i wiele, wiele innych atrakcji!

4 sierpnia  (godz. 12.00 – 18.00) pracownicy skansenu wraz z ekipą z Zagrody Jeździeckiej „Mustang” z Dzikowca przygotowali  pokaz ras i końskich maści, paradę koni, a także zawody i pokazy jeździeckie. W trakcie pokazów będzie można obejrzeć konie rasy małopolskiej, zimnokrwistej, wielkopolskiej, śląskiej oraz koniki polskie, kuce wierzchowe i szetlandzkie, hucuły i haflingery. Będą także pokazy i zawody jeździeckie oraz skoki przez przeszkody. Dla aktywnych turystów przygotowano przeróżne zabawy i możliwość przejażdżki konno. Przy kuźni ze Staniszewskiego kowal Stanisław Kopala zaprezentuje to niezwykłe rzemiosło, a przy zagrodzie z Wrzaw Jan Dudziak będzie wykonywał drewniane koniki, zaprzęgi i wózki oraz inne malowane zabawki. Panie z Kolbuszowskiego Koło Kobiet będą serwowały regionalne smakołyki w szkole z Trzebosi, a w karczmie z Hadli Kańczuckich – gospodynie z Weryni.

Ponadto...

...w kościele z Rzochowa, chałupie z Cierpisza oraz na wystawie malarstwa „Piękno w pejzażu odbite” w spichlerzu z Bidzin będzie czekał przewodnik, który oprowadzi turystów po wnętrzu zabytkowego obiektu.

Oto plan dnia:

12.00 – 18.00 – prezentacja prac rzemieślników i kiermasz wyrobów rymarskich
12.00 – 18.00 – kuchnia regionalna w szkole z Trzebosi i karczmie z Hadli Kańczuckich
13.00 – 18.00 – możliwość przejażdżki konno
13.00 – 15.00 – pokaz ras i maści końskich
15.00 – 15.30 – parada koni
16.00 – 18.00 – pokazy i zawody jeździeckie oraz skoki przez przeszkody

Wstęp do skansenu tego dnia wynosi: 12 zł – bilet normalny, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7. roku życia wstęp bezpłatny.

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oferujemy 50% zniżki na bilety.