wydarzenia

Pszczeli dzień

Wielki Dzień Pszczół w skansenie 8 sierpnia - zapraszamy!

8 sierpnia w całej Polsce w różny sposób jest obchodzone święto owadów, od których zależy równowaga w całym ekosystemie. Obchodzimy je także w skansenie.

Od godz. 10.00 do 15.00 będzie można zagrać w grę terenową. Udział w niej można brać indywidualnie bądź drużynowo. Do rozwiązania będzie prowadzić osiem punktów tematycznych związanych ze światem owadów zapylających. Uczestnicy wyruszą z budynku kasy (dworek z Sędziszowa Małopolskiego) do punktu oznaczonego numerem 1, przejdą kolejno aż do punktu nr 8 znajdującego się w szkole z Trzebosi. W każdym z tych ośmiu miejsc po wykonaniu zadania zdobywa się słowo. Wszystkie posłużą do wypełnienia krzyżówki zamieszczonej na końcu Karty Wędrówki i odczytania hasła finałowego. Dla uczestników, którzy poprawnie odczytają hasło, przewidziane są nagrody.

Od godz. 11.00 do 14.00 będzie można wziąć udział w spotkaniu z pszczelarzem – poznać podstawowy sprzęt pszczelarski, wykonać świecę z węzy i odlewaną z formy.

Atrakcje te zapewnią zaprzyjaźnieni pszczelarze z pasieki „Maciejka” z Mielca. Impreza organizowana jest w ramach akcji społecznej „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Wstęp do skansenu: bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy 7 zł, bilet rodzinny – 28 zł, dzieci do 7 roku życia – bezpłatnie

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oferujemy 50% zniżki na bilety.