Skansen udostępniony zwiedzającym!

Mamy wielką przyjemność zawiadomić, że Park Etnograficzny Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej będzie udostępniony zwiedzającym od 21 maja 2020 r.

W porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej dyrektor naszej placówki podjął decyzję o otwarciu skansenu i udostępnieniu go turystom. Poniżej prezentujemy kilka punktów, których należy przestrzegać w trakcie spacerowania, by tak samo goście, jak i pracownicy czuli się bezpiecznie.

wiosna.jpg
wiosna1.jpg
wiosna2.jpg
wiosna3.jpg
wiosna4.jpg
wiosna5.jpg
wiosna6.jpg
wiosna7.jpg
wiosna9.jpg
wiosna10.jpg
wiosna11.jpg
wiosna12.jpg
wiosna13.jpg
wiosna14.jpg
wiosna15.jpg
wiosna16.jpg

Zasady przebywania na terenie Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej w czasie trwania epidemii

1. Godziny otwarcia

• skansen, kasa biletowa i sklepik czynne są:
    • w dni powszednie w godz. 9.00-16.00
    • w soboty, niedziele i święta w godz. 10.00-17.00

2. Kasa i bilety

• bezpieczeństwo przy zakupie biletu
    • obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk
    • obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa
    • pomiędzy kupującymi należy zachować odległość 2 m
    • prosimy o płatność kartą
    • towary ze sklepiku podajemy klientom wyłącznie po ich zakupie
  • nowe ceny biletów

Obowiązują ulgowe ceny biletów wstępu dla wszystkich:

• bilet ulgowy – 7 zł
    • bilet rodzinny ulgowy – 22 zł

3. Przebywanie na terenie parku etnograficznego

• istnieje możliwość indywidualnego zwiedzania skansenu, nie jest możliwe zwiedzanie
    w grupach zorganizowanych
  • usługa przewodnicka jest niedostępna, proponujemy zwiedzanie z audioprzewodnikiem
    – zalecamy ściągnąć plik *.mp3 na telefon osobisty za pomocą dostępnego kodu QR lub wypożyczyć bezpłatnie urządzenie w kasie biletowej
  • wnętrza obiektów nie będą udostępnione do zwiedzania poza ekspozycją w domu z Żołyni Dolnej
  • udostępnione zostaną niektóre ławki w sektorze wstępnym
  • czynna jest wyłącznie toaleta w sektorze wejściowym
  • każdy ze zwiedzających ma obowiązek zakrywania ust i nosa
  • pomiędzy zwiedzającymi  należy zachować odległość 2 m
  • prosimy o powstrzymanie się od dotykania powierzchni szklanych, drewnianych i metalowych (np. szyb w oknach chałup, płotów, ścian budynków, ławek, krat w oknach)

Na terenie skansenu mają zastosowanie wszystkie zalecenia z Rozporządzeń Rady Ministrów dla miejsc publicznych. Aktualne informacje dostępne są na https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

Wykupienie biletu wiąże się z zaakceptowaniem powyższych zasad. Pozostałe punkty Regulaminu zwiedzania Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej pozostają bez zmian.

Zapraszamy i życzymy udanego spaceru!