Nagrody Sybilla 2021 rozdane!

Pragniemy podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością! Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zostało wyróżnione w Konkursie na Muzealne Wydarzenie Roku Sybilla 2021 w kategorii konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury.

Nagrody wręczono wczoraj, czyli 26 września, podczas uroczystej gali w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Muzeum zgłosiło do Konkursu program konserwatorsko-budowlany zespołu dworskiego znajdujący się na terenie parku etnograficznego. Projekt obejmował uzupełnienie ekspozycji skansenowskiej oraz restaurację i zachowanie dla przyszłych pokoleń dwóch unikatowych zabytków budownictwa drewnianego: przeniesionego z dawnego folwarku w Bidzinach monumentalnego spichlerza z 1784 roku i pochodzącego z połowy XVIII wieku dworu z Brzezin.

Dziękujemy Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowemu Instytutowi Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów za zaszczytne wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!

Pełna lista laureatów znajduje się tutaj

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.