wydarzenia

Koncert gitarowy

   

Zapraszamy na kolejne spotkanie „Lekcje muzyki”! W sobotę, 22 października o godz. 16.00 w dworze z Brzezin na gitarze zagra  Marcin Kuźniar. Jest on absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Ten wielokrotnie nagradzany i koncertujący po całym świecie znakomity artysta wystąpi z następującym repertuarem:

Frantz Werthmüller – Sonata A-dur, op. 17

I. Allegro
II. Lento
III. Rondo Vivace

Michael Tippett – The Blue Guitar

I. Transforming
II. Juggling
III. Dreaming

Wstęp: 2 zł!

Do zobaczenia!

Marcin Kuźniar urodził się w Krakowie w 1992 r. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat pod kierunkiem Adama Makowskiego. Następnie kształcił się kolejno u Włodzimierza Lernera, Marcina Dylli, prof. Aliny Gruszki i prof. Paolo Pegoraro.

Jest laureatem ponad 40 krajowych i międzynarodowych konkursów gitarowych w Austrii, Chorwacji, Czarnogórze, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Serbii, Ukrainie, USA i na Węgrzech.

Koncertował w salach koncertowych na całym świecie, m.in.: w Austrii, Czarnogórze, Danii, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Rosji, RPA, Serbii, USA, we Włoszech i na Węgrzech. W roli solisty współpracował z licznymi orkiestrami, m.in.: Orkiestrą Symfoniczną Narodowej Filharmonii Ukrainy, Czarnogórską Orkiestrą Symfoniczną czy Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „AUKSO”.

W październiku 2018 r. ukazała się jego debiutancka płyta pt. „Song without words” z muzyką XIX i XX wieku.

Fot. M. Rzeszutek