Potańcówka w skansenie!

21 września o godz. 16.30 skansen zawiruje! Podczas obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2014 Kocirba będzie przygrywać, a Piotr Zgorzelski poprowadzi potańcówkę na wolnym powietrzu!

Nasz znakomity gość to etnolog z wykształcenia, tancerz i muzyk z zamiłowania, związany na stałe z kapelą "Janusz Prusinowski Trio", z którą koncertuje i realizuje liczne projekty edukacyjne, naukowe oraz warsztaty w Polsce, Europie, Azji i Ameryce Płn. (m.in. w Carnegie Hall w Nowym Yorku oraz w Chicago Symphony Centre).

Od blisko 20 lat prowadzi autorskie warsztaty polskich tańców tradycyjnych pochodzących m.in. z Mazowsza i Wielkopolski. Uczył się bezpośrednio od wiejskich i miejskich tancerzy, mistrzów starszego pokolenia, jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową.

Inicjator i autor projektu „Dechy”, przywracającego Warszawie letnie potańcówki na świeżym powietrzu. Jako aktor współpracował z warszawskim Teatrem Scena Lubelska 30/32 w przedstawieniach „Kaleva”, „Dawid”, „Gilgamesz”, „Czarna Mańka – królowa przedmieścia” oraz z Teatrem Polskim w Warszawie. Obecnie grywa w Teatrze Narodowym w spektaklu „Umowa, czyli łajdak ukarany".

Pełny program Europejskich Dni Dziedzictwa znajdziecie tutaj.

Przybywajcie!!!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Autorzy fotografii: Jarek Mazur, Janusz Prusinowski Trio, Ton Maas, Małgorzata i Andrzej Bieńkowscy, Ivan Seky Sejić.