Rozdajemy przewodniki - wyniki konkursu

Konkurs polegał na opisaniu Waszego ulubionego obiektu w skansenie (i dlaczego) lub co chcielibyście jeszcze w naszym muzeum zobaczyć.

Dziękujemy wszystkim za wiadomości. Przyjemnie je nam się czytało, ale ponieważ przygotowaliśmy w konkursie dwie sztuki wydawnictwa, musieliśmy wybrać spośród nadesłanych.

Poniżej zamieszczamy oryginalne fragmenty nagrodzonych listów. Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do udziału w kolejnych wakacyjnych konkursach.

„Przede wszystkim zawsze byłem ciekaw, jak wyglądała szkoła, do której chodziła zarówno moja babcia, jak i mama. Mamusia często opowiadała mi o szkole, przeważnie wtedy, gdy siadałem do odrabiania lekcji. Opowiadała o kałamarzach, o tym jak pisało się piórem, wspominała o kleksach, które mogłem sobie tylko wyobrazić. Dlatego bardzo ucieszyłem się, gdy po raz pierwszy zobaczyłem u Państwa dawną szkołę, jak wyglądała wewnątrz. Dało mi to spełnienie mojej dziecięcej wyobraźni. Dlatego dzieląc się wrażeniami na swoim blogu, od zdjęć ze szkoły właśnie zacząłem. tomasz255.blog.onet.pl/2012/09/17/pozegnanie-lata-w-kolbuszowskim-skansenie
Tomasz Więcław

„W skansenie kolbuszowskim jest wiele obiektów, które warte są zobaczenia. Dla mnie na pewno jednym z ulubionych jest zagroda z Huty Przedborskiej, która została doceniona przez twórców filmu Wołyń Wojciecha Smarzowskiego, gdzie miałam okazję być statystką. Drugim obiektem jest niewątpliwie wiatrak koźlak z Zarębek, z prostego powodu, pochodzę z tej wsi.”
Łucja Lubera

,,Mały przewodnik po Parku Etnograficznym w Kolbuszowej" jest najnowszą publikacją Muzeum Kultury Ludowej. Przygotowaliśmy ją z myślą o tych, który chcieliby jeszcze lepiej poznać skansen. Osoby ciekawe regionu także znajdą w nim interesujące informacje.

Przewodnik zawiera 42 kolorowe fotografie zabytków architektury drewnianej, znajdujących się w naszym Parku Etnograficznym. Na 56 stronach opisaliśmy je wszystkie dla Państwa. Wkrótce będzie można on-line podejrzeć jego fragmenty. Przewodnik jest dostępny w sklepiku w recepcji skansenu w cenie 5 zł.