wydarzenia

Co niedzielę w zagrodzie (30 lipca)Czas szybko płynie, połowa wakacji już za nami. Tym serdeczniej zapraszamy do aktywnego wypoczywania w niedzielne popołudnia (12.00 – 18.00) właśnie w skansenie!

W ostatnią lipcową niedzielę zapraszamy do niezwykłego świata rękodzieła artystycznego. Pani Marta Podolak z Pisarowic pokaże, jakie cuda można wykonać ze słomy. Z kolei pani Zofia Głąb z Miłocina odsłoni kilka tajników bibułkarstwa - od wykonywania pojedynczych kwiatów przez wianki po bogate kompozycje kwiatowe. Panie przeprowadzą także miniwarsztaty, w których główne role zagrają oczywiście słoma i bibuła. Nikt od naszych uroczych artystek nie wyjdzie bez cudnej ozdoby. 

Pan Stanisław Kocoń z Dębicy przeniesie nas w fascynujący świat wydobywania konkretnej bryły z kawałka drewna, czyli w świat sztuki rzeźbiarskiej. Pokaże swój warsztat i przedstawi swoje prace.

Zupełnie inną, nie mniej wartościową, sztuką zajmują się na co dzień panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Domatkowa. Od święta, czyli właśnie w tę niedzielę, apetycznie podzielą się ze zwiedzającymi swoimi kulinarnymi (ręko)dziełami.

Tego dnia będzie otwarty kościół z Rzochowa i spichlerz z Bidzin, w którym można podziwiać zachwycające obrazy Wojciecha Trzyny. Udostępnimy dla zwiedzających także zagrodę z Brzózy Stadnickiej. Można do niej wejść i podglądnąć z bliska to sielskie życie.

Bilety wstępu do skansenu kosztują 12 zł, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7 lat – bezpłatnie.
Szczegółowy plan na letnie niedziele w skansenie można zobaczyć tutaj.