Posłuchaj autorów Biuletynu MKL

21 lutego, o godz. 12.00 w sali nr 226 Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpocznie się promocja czwartego numeru Biuletynu Muzeum Kultury Ludowej.

Jest to interdyscyplinarne pismo poświęcone kulturze wsi, historii regionu, a także eksponatom i działaniom naszego Muzeum. W czasie prezentacji wydawnictwa nadarzy się okazja nie tylko do tego, aby kupić książkę, ale również posłuchać autorów zamieszczonych w niej tekstów i porozmawiać z nimi.

Spotkanie zacznie się od podpisania porozumienia o współpracy między Uniwersytetem Rzeszowskim a Muzeum.

Referat wstępny wygłosi ks. prof. dr hab. Stanisław Nabywaniec. O dzwonach w krajobrazie fonicznym wsi opowie dr Małgorzata Dziura z Muzeum Ziemi Przemyskiej. Na koniec dr Izabela Wodzińska z naszego Muzeum przedstawi tekst Galicyjski poradnik dla osób duchownych. O „Medycynie pasterskiej” Józefa Sebastiana Pelczara.

Wystąpieniom towarzyszyć będzie prezentacja wydawnictw Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz poczęstunek.

Wstęp wolny!

Termin: 21 lutego, godz. 12.00,
Miejsce: budynek Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. T. Rejtana 16 C (sala nr 226)