Z mamą i tatą zaczynam lato!

W pierwszą niedzielę po rozdaniu świadectw szkolnych zapraszamy szczęśliwych uczniów i ich rodziców na wyjątkową imprezę w skansenie. Zaproponujemy gry, zabawy i pokazy latarni magicznej.

24 czerwca między godz. 11.00 a 18.00 zapraszamy do skansenu. To będzie dzień wypełniony zasłużonym odpoczynkiem, świętowaniem i zabawą. Wasz czas spędzony w gronie najbliższych umilany będzie przez Teatr Księżyc, Stowarzyszenie „Serfenta” i pracowników Działu Etnograficznego i Działu Historyczno-Artystycznego.

Teatr Księżyc, czyli Mariola i Grzegorz Ptakowie wraz z synem Frankiem, zapraszają do szkoły z Trzebosi na spektakl z użyciem latarni magicznej. Wprowadzą oni wszystkich widzów w przestrzeń pierwotnych technik animacji, pokażą, jak za pomocą nauki można poznawać świat. W swój spektakl wplotą regionalne podanie pt. „Plebania, na której straszyło”. Zapewniamy jednak, że nie będzie się czego bać!

Pracownicy Muzeum na szerokiej i zielonej łące obok domu z Żołyni Dolnej będą wciągać dzieci i młodzież w dawne gry i zabawy. Śmiałków czeka również poszukiwanie złodzieja grasującego na terenie skansenu. Wszystko dzięki członkom Stowarzyszenia „Serfenta” zajmującym się na co dzień plecionkarstwem i pracownikom Muzeum, którzy zaproponują chętnym grę terenową pod hasłem „Łapać złodzieja! Zaplatanym szlakiem”.

Instruktorzy ze stowarzyszenia poprowadzą także warsztaty wykonywania słomianych lalek. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się tej pożytecznej czynności, uratować ją tym samym od zapomnienia, a przy okazji zrobić wyjątkową, ekologiczną zabawkę.

Przez cały czas panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Świerczowa będą dbać o to, by żaden z turystów nie chodził z pustym brzuchem – w kuchni budynku szkoły z Trzebosi zaserwują regionalne smakołyki.

Plan dnia:

godz. 11.00 – 18.00 – Dawne gry i zabawy przy chałupie dworkowej z Żołyni Dolnej

/Teatr Księżyc z projektem Latarnia Magiczna w szkole z Trzebosi (zapraszamy dzieci od 7 lat)
godz. 11.00 – 12.30 – pierwsza grupa dzieci
godz. 13.00 – 14.30 – druga grupa dzieci
godz. 15.30 – 17.00 – trzecia grupa dzieci

/Warsztaty wykonywania słomianych lalek – Stowarzyszenie „Serfenta” (zapraszamy dzieci od 7 lat)
godz. 12.00 – 13.30 – pierwsza grupa
godz. 15.00 – 16.30 – druga grupa

/Gra terenowa „Łapać złodzieja! Zaplatanym szlakiem” – rozpoczęcie przy recepcji Parku Etnograficznego
godz. 12.00 – 13.00 – pierwsza grupa
godz. 14.00 – 15.00 – druga grupa
godz. 15.00 – 16.00 – trzecia grupa
godz. 16.00 – 17.00 – czwarta grupa

///Zapisy na pokaz latarni magicznej i warsztaty: tel. 669 001 223, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Liczba miejsc jest ograniczona!

Wstęp: 12 zł – bilet normalny, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do lat 7 – bezpłatnie.