„Co niedzielę w zagrodzie” – zaczynamy!

Lipcowe i sierpniowe niedziele - cykl

Od 1 lipca w Muzeum rozpoczyna się cykl niedzielnych spotkań z tradycją lasowiacką i rzeszowską. W ciągu wakacji wśród skansenowskich zagród zasiądą ludowi twórcy.

Co tydzień między godz. 12.00 a 18.00 turyści spotkają w skansenie przedstawicieli zawodów, bez których wystrój wiejskich domostw byłby o wiele uboższy, słynna uroda Lasowiaczek i Rzeszowiaczek nie tak podkreślona, jak powinna, a dziecięce zabawy dużo mniej atrakcyjne. Wśród zagród będą prezentowane między innymi zabawkarstwo i filcowanie wełny, szydełkowanie i wykonywanie lalek motanek, bibułkarstwo i rzeźbiarstwo, a także wikliniarstwo, wyplatanie bukietów i zielarstwo.

W najbliższą niedzielę – 1 lipca – Muzeum zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu "Co niedzielę w zagrodzie". W skansenie na zwiedzających będzie czekał pan Marek Tomala – zabawkarz z Leżajska, przy którego stanowisku będzie można obejrzeć warsztat pracy rzeźbiarza, a także zakupić drewniane, pięknie malowane zabawki. Pani Beata Olchowy z Lubeni zorganizuje pokaz filcowania wełny. Zwiedzający obejrzą, jak wygląda proces zbijania wełnianych włókien na mokro. W szkole z Trzebosi panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrów Baranowskich będą sprzedawać regionalne przysmaki.

Szczegółowy plan kolejnych coniedzielnych spotkań dostępny jest tutaj.

Wstęp do skansenu na coniedzielne spotkania wynosi 12 zł – bilet normalny, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7. roku życia wstęp bezpłatny.