imprezy

26. Prezentacje Twórczości Ludowej

2 czerwca już po raz 26. zapraszamy na spotkanie z tradycją Lasowiaków i Rzeszowiaków.

Prezentacje Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków to największa doroczna impreza organizowana w parku etnograficznym od 1997 r. Jej założeniem jest pokazywanie zanikających już rzemiosł oraz autentycznej twórczości ludowej. Tematem przewodnim tegorocznych prezentacji będzie młynarstwo i wszystko, co wiąże się z ziarnem i mąką. Zwiedzający będą mogli m.in. zapoznać się z pracą młyna wodnego z Żołyni Dolnej oraz wiatraka z Trzęsówki i zobaczyć, jak wyglądało przygotowanie ciasta do wypieku chleba w chałupie z Huty Przedborskiej. Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego zaprezentują również na scenie widowisko poświęcone obrzędom związanym z wypiekiem chleba.
Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła artystycznego i potraw regionalnych, a na terenie Parku Etnograficznego MKL będzie można też nabyć od członkiń Kół Gospodyń Wiejskich Tradycyjne potrawy.

Szczegółowy program opublikujemy wkrótce!