imprezy

Otwarcie IV Festiwalu Kultury Lasowiackiej

To unikatowe, wielodniowe wydarzenie, które po raz czwarty zostanie zainaugurowane w naszym Muzeum.

Festiwal Kultury Lasowiackiej to organizowane przez Województwo Podkarpackie wielotematyczne święto kultury ludowej Lasowiaków, czyli grupy etnograficznej żyjącej na terenach dawnej Puszczy Sandomierskiej, obecnie niemal w całości znajdujących się na terenie województwa podkarpackiego. Jego otwarcie odbędzie się 7 lipca br. w naszym parku etnograficznym. Będzie tradycyjnie, kolorowo, muzycznie, tanecznie i smacznie.

Po szczegóły zapraszamy wczesną wiosną!

***

Festiwal Kultury Lasowiackiej po raz pierwszy odbył się w 2021 r., wpisując się w nowe działania Samorządu Województwa Podkarpackiego związane z ochroną i popularyzacją kultury lasowiackiej jako ważnego elementu dziedzictwa i tożsamości regionu. Jego kontynuacja oparta jest na aktywności lokalnych podmiotów, które na co dzień podejmują szereg działań i inicjują przedsięwzięcia wychodzące naprzeciw potrzebie ocalenia i promowania dziedzictwa kulturowego Lasowiaków.