Kto nie ma konia, ten piechotą chodzi

Sierpniowa impreza plenerowa, której głównym bohaterem jest koń w gospodarstwie, od wielu lat cieszy się Waszym uznaniem! W tym roku również czeka Was wiele fantastycznych atrakcji.

W niedzielę, 6 sierpnia wraz z Zagrodą Jeździecką „Mustang” z Dzikowca zabierzemy Was do końskiej krainy… Obejrzycie zawody jeździeckie i różne rasy koni, będziecie świadkami konnej parady, która przejdzie skansenowskimi ścieżkami, zobaczycie także, jak się kuje to czterokopytne, piękne zwierzę. Jesteśmy przekonani, że w tę sierpniową niedzielę nie potknie się żaden koń. Dla aktywnych turystów przygotowaliśmy konkursy i zabawy. Na terenie skansenu będzie można spotkać rzemieślników prezentujących umiejętności związane z zabawkarstwem oraz kowalstwem. Nie zabraknie tego dnia rarytasów kuchni regionalnej, które smakowicie upichcą niezawodne gospodynie.

Program:

12.30 – 14.45 Zawody jeździeckie i pokaz ras koni
15.00 – 15.30 Parada koni przez skansen
15.30 – 16.00 Scenka rodzajowa ukazująca „Kucie konia”
16.00 – 18.00 Konkursy dla publiczności – wchodzenie na słup, rzucanie podkowami do koszy oraz zawody „Baba z wozu, koniom lżej”
12.30 – 17.00 Pokazy rzemiosł

• zabawkarstwo  – Jan Dudziak (zagroda z Wrzaw)
  • kowalstwo – Stanisław Kopala (Kuźnia ze Staniszewskiego)

12.30 – 17.00 Kuchnia regionalna

• Kolbuszowskie Koło Kobiet (szkoła z Trzebosi)

12.30 – 18.00 Kiermasz rzemiosła
12.30 – 17.00 Udostępnienie karczmy z Hadli Kańczuckich
12.30 – 17.00 Udostępnienie kościoła z Rzochowa

Warto pamiętać...

...że do połowy października w spichlerzu z Bidzin otwarta jest wystawa malarstwa plenerowego „Przestrzenie”, a w domu parafialnym z Książnic – wystawa ilustracji Joli Richter-Magnuszewskiej do książki „Cudowne lekarstwo i inne bajki ludowe. Podkarpacie”.

Bilety niedzielne do skansenu: 25 zł – cały, 17 zł – ulgowy, 70 zł – rodzinny, dzieci poniżej 7. roku życia – bezpłatny, posiadacze Karty Dużej Rodziny – zniżka 50%.

Liczymy na Waszą obecność!