Lato przywitane z mamą i tatą!

Mimo tego, że przez całą niedzielę deszcz przepychał się ze słońcem o pierwszeństwo na niebie i mieliśmy pogodę w kratkę, turyści dopisali. Dzięki nim lato zostało przywitane tak, jak to było w planie.

Tego dnia w głębokich, ale przyjaznych ciemnościach odbył się pokaz latarni magicznej. Teatr Księżyc, czyli Mariola i Grzegorz Ptakowie wraz z synem Franciszkiem, zaczarował młodą publiczność opowieściami zilustrowanymi i ożywionymi dzięki dawnym technikom animacji. Artyści przedstawili nam historię inspirowaną miejscowym podaniem „Plebania, na której straszyło”.

Wśród zagród, pól, strumieni i tajemniczych zagajników młodzież tropiła złodzieja. Gra terenowa przygotowana przez pracowników Muzeum i członków Stowarzyszenia „Serfenta” okazała się ciekawa i nie tak łatwa do przejścia! Natomiast korzyści z rozwiązywania kolejnych zagadek – słodkie niczym czekolada…

W karczmie z Hadli Kańczuckich odbyły się warsztaty wykonywania słomianych lalek przeprowadzone przez plecionkarzy z "Serfenty". Dziewczyny i chłopcy zapisani wcześniej na zajęcia pracowali pilnie, toteż spod ich palców wychodziły piękne i zgrabne postaci uplecione ze słomy, ozdobione szkarłatnymi wstążkami.

Dla głodnych i zmęczonych fizycznym i umysłowym wysiłkiem panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Świerczowa miały potężne zaplecze kulinariów. Wszystko to zostało udokumentowane na fotografiach poniżej. Zapraszamy do obejrzenia!