aktualności

Wystawa o kuchni w PRL

Zapraszamy w podróż tam, gdzie dokonywały się rewolucje technologiczne i społeczne, do przestrzeni odkryć i przełomowych wynalazków, tam, gdzie przez wieki najodważniejsi nawet mężczyźni bali się zapuszczać. Jednym słowem – zapraszamy do kuchni.

Wystawa czasowa Nie tylko ocet. Kuchnia w PRL opowiada o najciekawszych aspektach przemian, które po drugiej wojnie światowej dokonały się na naszych stołachw naszych domach i nie tylko. A było tych zmian wiele – od pojawienia się na stołach nowych potraw, a w ogródkach nowych roślin po emancypację kobiet i porzucenie rolnictwa przez wielu mieszkańców wsi. Zobaczymy na wystawie zdjęcia z epokieksponaty (niektóre rzadkie, niektóre budzące nostalgię), a także skany afiszów, plakatów i wycinków prasowych. Odtworzyliśmy też dla Państwa wnętrze domowej kuchni oraz wiejskiego sklepu GS.

Na wystawie zaprezentowano zbiory Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, rodziny Wesołowskich, Muzeum Regionalnego w MielcuMuzeum Zamoyskich w Kozłówce i Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Część zdjęć ze zbiorów MKL została wykonana przez Jana Mazurkiewicza.

Wystawa jest czynna codziennie, w godzinach pracy parku etnograficznego, można ją zwiedzać bez przewodnika. Wstęp według cennika.