aktualności

Gry terenowe w skansenie

27-07-2021

Którędy iść? Jak zwiedzać, aby dużo zapamiętać? Co robić, by w pamięci nie pozostało samo tylko wrażenie? To pytania oszołomionych turystów i troska przewodników. Jest na to sposób…

czytaj więcej...

Karczma – istny cymes!

07-07-2021

Izba szynkowa, mieszkanie żydowskiej rodziny i sklep – to nowe części wystawy stałej w skansenie. Zachęcamy do zwiedzania karczmy z Hadli Kańczuckich, a w ramach promocji – zapraszamy na film!

czytaj więcej...

Konserwacja obrazu

05-05-2021

W tym krótkim tekście pragniemy przybliżyć pracę Działu Konserwacji MKL i przedstawić z jednej strony mozolny, a z drugiej – ekscytujący proces konserwacji obrazu Matki Boskiej Różańcowej.

czytaj więcej...

Godziny otwarcia skansenu

 

01-04-2021

Od kwietnia do października, czyli w kolejnym sezonie turystycznym, park etnograficzny można zwiedzać w następujących godzinach… Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami. 

czytaj więcej...

Cierniami uwieńczoną...

29-03-2021

Życzymy Wam pełnych wiary, nadziei i miłości Świąt Wielkiej Nocy!

czytaj więcej...

Nasz skansen w plebiscycie!

12-04-2021

Z radością przypominamy, że 20 to pozycja Muzeum w plebiscycie na „Turystyczną Perłę Podkarpacia”. Pięknie prosimy Was o głos!

czytaj więcej...

Nowa książka naukowa!

11-01-2021

W ostatnich dniach 2020 r. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej wraz z Towarzystwem Wydawniczym „Historia Iagellonica” wydało książkę pt. „Muzea na wolnym powietrzu. Antycypacje”.

czytaj więcej...

„...na ten Nowy Rok!”

07-01-2021

Mamy przyjemność zaprezentować wyniki Przeglądu Widowisk Kolędniczych, który od wielu lat organizowany jest w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej i w którym nasze Muzeum też ma swój udział.

czytaj więcej...

Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie

29-12-2020

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z panem Jackiem Bardanem – dyrektorem naszego Muzeum – z którego dowiecie się wielu szczegółów nie tylko na temat kolędowania w naszym regionie!

czytaj więcej...

Wszystkich Świętych

30-10-2020

Mili Państwo! Grzecznie przypominamy, że w Święto Wszystkich Świętych park etnograficzny i muzealny sklepik są zamknięte. Zapraszamy natomiast w kolejne listopadowe dni!

czytaj więcej...