aktualności

Między klasą a pastwiskiem

27-08-2020

Jaka była dawna szkoła? Współcześnie dostęp do wiedzy jest powszechny przede wszystkim dzięki umiejętności czytania i pisania. Dziś mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak owe umiejętności są cenne!

czytaj więcej...

„Znikające obrazy Podkarpacia…?”

24-07-2020

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i Mielecka Grupa Fotograficzna zapraszają na wystawę „Znikające obrazy Podkarpacia…?”. Zdjęcia można będzie obejrzeć w spichlerzu z Bidzin.

czytaj więcej...

Dwór z Brzezin w skansenie

03-07-2020

Tej wiosny w trudnej rzeczywistości pandemii kończyliśmy prace związane z restauracją dworu z Brzezin w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

czytaj więcej...

Znaczek Turystyczny ze skansenu

31-05-2020

Skansen w Kolbuszowej jest miejscem, w którym można zdobyć Znaczek Turystyczny – unikalny drewniany krążek, jeden z wielu tysięcy kolekcjonowanych przez podróżników z całego świata.

czytaj więcej...

Recenzja książki o kuchni

20-05-2020

W najnowszym numerze czasopisma „Literatura Ludowa” ukazała się recenzja naszej monograficznej publikacji pt. „Puszcza Sandomierska od kuchni. Między tradycją a współczesnością”.

czytaj więcej...

Zbiory biblioteczne i archiwalne MKL

05-05-2020

Drodzy Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Biblioteka oraz Archiwum Naukowe MKL ze względu na rekomendacje Biblioteki Narodowej pozostają nadal niedostępne.

 

czytaj więcej...

Kalendarz w czasach epidemii

30-04-2020

Drodzy Goście! Ze względu na ograniczenia związane z epidemią, niektóre wydarzenia w skansenie musiały zostać odwołane. Poniżej podajemy listę anulowanych imprez.

czytaj więcej...

W tym krzyżu nasza nadzieja cała…

08-04-2020

I prowadzili Boga w sromocie, by ukrzyżować Go na Golgocie. Na śmierć Jezusa ziemia zadrżała, pod krzyżem Matka Bolesna stała.

czytaj więcej...

Muzeum w chałupie

02-04-2020

Kochani! Pomysł na kręcenie króciutkich filmów promocyjnych mieliśmy już latem, ale teraz, w czasie epidemii, ta potrzeba stała się jeszcze bardziej nagląca. I nakręciliśmy...

czytaj więcej...

Książka „Kraj-obraz niepodległości”

28-01-2019

Kraj-obraz niepodległości. Życie codzienne u progu wolnej Polski to nasza najnowsza publikacja. Znalazły się w niej teksty badaczy z całej Polski przybliżające codzienność sprzed ponad stu lat.

czytaj więcej...