aktualności

Księżycowa Noc Muzeów 2018

Noc Muzeów w skansenie: Kinga Kolouszek i Szekspir!

W tę czarowną noc (19 maja) spotkamy się z niezwykłym, przybliżającym tajemnicę struktury wszechświata malarstwem Kingi Kolouszek oraz z Szekspirowską komedią pomyłek pt. „Wieczór Trzech Króli”.

Muzeum w Kolbuszowej już od kilku lat dołącza do ogólnopolskiej akcji, w której można odwiedzać muzea wtedy, kiedy zwykle są zamknięte. Kolbuszowscy muzealnicy zaangażowani w wyczarowywanie księżycowej atmosfery zaproponują Wam tego wieczoru niezapomniane atrakcje.

spichlerzu z Bidzin o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Kingi Kolouszek „Cząstki codzienności”. We wnętrzach XVIII-wiecznej budowli spotkamy się tak samo z najnowszymi obrazami artystki (seria „Quantum” przedstawiająca wizję najdrobniejszych cząstek budujących wszechświat), jak i jej wcześniejszymi pracami, których głównym tematem jest człowiek i jego ciało.

O godz. 20.30 zapraszamy na premierę teatralną. Będzie to spektakl na podstawie komedii Williama Szekspira pt. „Wieczór Trzech Króli” w reżyserii Grzegorza Wójcickiego i w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Dzięki nim będziemy świadkami przezabawnej intrygi miłosnej wypełnionej przebierankami i subtelnymi nawiązaniami do współczesności.

Bez względu na pogodę będzie to gorąca noc…

Więcej informacji na temat malarki i grupy teatralnej działającej przy miejscowym LO znajdziesz tutaj.

Czekamy na Was!