Wystawa dawnej fotografii

Od 11 maja w chałupie dworkowej z Żołyni prezentujemy wystawę fotograficzną „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”, którą  zorganizowaliśmy we współpracy z „Jadernówką” – Oddziałem Fotograficznym Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu, Fundacją Rzeszowską i Fundacją „Aparat Caffe”.

Pokazujemy na niej zbiory fotografii z przełomu XIX i XX wieku, na których utrwalono najważniejsze momenty życia. Towarzyszymy młodym podczas ich ślubu i wesela, świętujemy chrzciny, imieniny i spotkania rodzinne. Eksponujemy zdjęcia, które łączyły rodziny rozdzielone przez wojnę albo emigrację, zdjęcia, które miały po latach przypominać o chwilach szczęścia i powodzenia. Patrzymy na rodziny chłopskie i ziemiańskie, Polaków, Żydów i Romów,  bogatych i biednych.

Aby nasi Goście mogli poczuć klimat epoki, zaaranżowaliśmy niewielkie atelier, w którym na chwilę można się stać jedną z postaci uwiecznionej na starej fotografii.

Wystawa jest czynna codziennie w godzinach otwarcia skansenu.