Sybilla 2022!

Otrzymaliśmy to wyróżnienie w kategorii Inwestycje za przedsięwzięcie pn. „Leśnictwo – zespół zabytkowych budynków dawnych osad leśnych w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej”.

Serdecznie dziękujemy Szanownemu Jury za docenienie tej inwestycji oraz wszystkim pracownikom naszej placówki, którzy przyłożyli się do powstania wyjątkowego na skalę kraju miejsca – leśnictwa w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Gratulujemy także pozostałym nagrodzonym i wyróżnionym instytucjom! Link do werdyktu i listy wszystkich placówek dostrzeżonych przez Komisję znajduje się tutaj.

Najważniejszy dla muzeów Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Uroczysta gala odbyła się 31 maja 2023 r. w Zamku Królewskim na Wawelu.