Dodatkowe usługi

Polecamy!

Wiatę rekreacyjną – miejsce, gdzie po zwiedzeniu skansenu możecie odpocząć i spożyć własny posiłek. Jeśli zapomnieliście
o wiktuałach polecamy wizytę w naszej Kawiarni „Prowincja”!

Ruszt – dla amatorów kuchni na wolnym powietrzu; możecie skorzystać z usługi rozpalenia ognia i upieczenia własnych przysmaków – pobierz cennik. Palenisko dostępne jest w godzinach otwarcia skansenu.  

Sklepik – w budynku recepcji możecie zakupić szereg pamiątek: od wyrobów twórców ludowych (naczynia gliniane, ceramika, zabawki z drewna, ozdoby ze słomy), okolicznościowych pocztówek, wydawnictw aż po muzealne gadżety: zakładki do książek, makatki i fartuszki. Oferujemy etnopamiątki na każdą kieszeń! Jeśli nie zdążyliście zrobić zakupów w skansenie zajrzyjcie do sklepu on-line.

Sesję zdjęciową – jeśli interesuje Was plener dla nowożeńców, po prostu przyjedźcie do nas – w cenie biletów wstępu możecie wykonać fotografie z pięknymi obiektami architektury drewnianej w tle. Jeśli zdjęcia mają być wykorzystane do publikacji, należy uzgodnić warunki z dyrektorem Muzeum. Trzeba pamiętać, że na terenie skansenu obowiązuje całkowity zakaz używania ognia, dlatego wykorzystywanie podczas sesji rac, zimnych ogni, fajerwerków itp. jest surowo zabronione.

Sesję zdjęciową, filmowanie dronem – aby uzyskać pozwolenie na lot dronem w parku etnograficznym, prześlij e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , w którym podasz następujące dane:
- imię i nazwisko,
- numer licencji,
- datę i czas planowanego lotu,
- rodzaj sesji – prywatna lub komercyjna,
- nazwę firmy (w przypadku sesji komercyjnych).
Wszystkich fotografujących i filmujących obowiązuje opłata za wstęp do skansenu według cennika. Sesje komercyjne obowiązuje dodatkowa opłata, która ustalana jest indywidualnie.
Informację otrzymasz drogą elektroniczną. W przypadku uzyskania zgody, e-mail należy wydrukować i okazać pracownikom Muzeum wraz z paragonami potwierdzającymi zakup biletu i opłatę za filmowanie komercyjne. Loty dronem mogą odbywać się tylko w wyznaczonych porach, kiedy ruch turystyczny jest niewielki. Zasady latania dronami określa Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Mieniem z dnia 26 marca 2013 r. Trzeba pamiętać, że na terenie skansenu obowiązuje całkowity zakaz używania ognia, dlatego wykorzystywanie podczas sesji rac, zimnych ogni, fajerwerków itp. jest surowo zabronione.

Jazdę konną – jeśli planujecie wizytę z grupą, warto skontaktować się z Zagrodą Mustang w Dzikowcu, która  oferuje  jazdę konną na oklep lub bryczką. To atrakcyjna forma zwiedzania dawnej wsi!