Formy zwiedzania

Dostępne formy zwiedzania:

  • z przewodnikiem (najlepiej po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr. tel. 669 001 223 lub 17 227 10 71), który zabierze Was w podróż po krainie Lasowiaków i Rzeszowiaków, wprowadzając także do pieczołowicie zaaranżowanych wnętrz obiektów – opłata 40 zł lub 60 zł w j. angielskim (ta forma zwiedzania nie jest możliwa w czasie trwania epidemii);
  • bez przewodnika, przy czym taka forma zwiedzania daje możliwość oglądania wnętrz obiektów tylko przez dziurkę od klucza, pozbawiając przyjemności podziwiania ich w pełnej krasie  i wysłuchania frapujących opowieści o dawnej wsi. Jeżeli zdecydujecie się wybrać tę opcję, skorzystajcie z naszych źródeł informacji, które wzbogacą Wasz spacer po skansenie:

Rezerwacja

Jeśli planujecie wizytę z większą grupą, warto skorzystać z oprowadzania z przewodnikiem. Swój przyjazd zgłaszajcie z dwutygodniowym wyprzedzeniem pod nr. tel. 669 001 223 lub 17 227 10 71. Pamiętajcie, że w dni powszednie (kwiecień-październik) ostatnie wejście z grupą na teren skansenu musi nastąpić do godziny 15.00, a w weekendy i święta do godz. 16.00. Natomiast od listopada do marca do godz. 14.00.

Grupy oprowadzane przez przewodnika mogą liczyć maksymalnie do 25 osób ze względu na niewielką przestrzeń w obiektach zabytkowych.

Zachowanie

Przypominamy, że w parku nie wolno śmiecić oraz zrywać wszelkiej roślinności, zwłaszcza kwiatów i owoców w przydomowych ogródkach i sadach. Obowiązuje również zakaz wstępu do lasu oraz na tereny upraw polowych – dozwolone jest poruszanie się tylko wyznaczonymi traktami.

Zapoznaj się z regulaminem zwiedzania!